Ana içeriğin başı

Hisse Senedi ve VİOP İşlem Platformları

HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş. hesabınız artık aynı anda birçok işlem platformunda. İdeal Data ve Matriks Data işlem platformları üzerinden Borsa İstanbul Pay Piyasası ve Borsa İstanbul Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasası'na erişebilir, buradaki verileri takip edebilir ve HSBC Yatırım hesabınız ile işlemlerinizi hızlı ve kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

İdeal Data

İdeal Data masaüstü ve mobil uygulamaları üzerinden yurtiçi ve yurtdışı piyasaları anlık veri ve haber yayınlarını takip edebilir, kapsamlı ve gelişmiş analizler ile Hisse Senedi ve VİOP yatırımlarınıza yön verecek alım ve satım işlemlerinizi HSBC Yatırım hesabınızı seçerek kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

İdeal web sitesini ziyaret etmek için İdeal web sitesini ziyaret etmek için tıklayıntıklayın.

Matriks Data

Matriks Data, finans piyasalarındaki gelişmeleri; anlık fiyatlar, grafikler ve ekonomik takvimleri takip edebileceğiniz; Borsa İstanbul üzerinden alım satım işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz masaüstü ve mobil uygulamalar sunmaktadır. Bu uygulamalar üzerinden HSBC Yatırım hesabınız ile Hisse ve VİOP işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Matriks web sitesini ziyaret etmek link için Matriks web sitesini ziyaret etmek link için tıklayıntıklayın.

Hesabınız yoksa, aşağıdaki kanallardan HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yatırım hesabı açabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş. hesabını nasıl açabilirim?

HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş. hesabınızı dilerseniz HSBC İnternet Bankacılığı ve HSBC Mobil Bankacılık uygulaması üzerinden kolaylıkla açabilir; dilerseniz de şubelerimizi ziyaret ederek açabilirsiniz.

* HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş. hesabı açabilmek için HSBC Bank A.Ş.'de bir hesabınızın olması gerekmektedir.

Hangi piyasalarda işlem yapabilirim?

HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş. hesabınız ile Borsa İstanbul A.Ş. bünyesinde yer alan Pay Senedi Piyasası ve Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasası'nda işlem yapabilirsiniz.

Hangi ürünlerin alım satımını gerçekleştirebilirim?

Bu kapsamda Hisse senedi ve VİOP alım satım emirlerinizi iletebilirsiniz.

Hangi kanallar üzerinden Hisse Senedi ve VİOP işlemlerimi yapabilirim?

Hisse senedi ve VİOP işlemlerinizi HSBC İnternet Bankacılığı, HSBC Mobil Bankacılık uygulaması, Seans Odası,İdeal Data ve Matriks Data işlem platformları üzerinden yapabilirsiniz. Telefon Bankacılığı ile VİOP işlemi yapılmamakta olup, bu kanaldan sadece Hisse Senedi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi işlem platformlarını kullanabilirim?

İdeal Data ve Matriks Data işlem platformları üzerinden HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş. hesabınızı seçerek Hisse Senedi ve VİOP işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra HSBC İnternet Bankacılığı, HSBC Mobil Bankacılık uygulaması ve Seans Odası’nı da kullanabilirsiniz.

İdeal Data ve Matriks Data platformlarından birini tercih edebileceğiniz gibi dilerseniz birden fazla platformda da üyelik açabilirsiniz.

İşlem platformlarını kullanmak için hangi adımları tamamlamalıyım?

İdeal Data ve Matriks Data işlem platformları üzerinden HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş. hesabınızı seçerek, Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasası ve Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasası'na emirlerinizi iletebilmek için bu işlem platformlarından en az birinde üyeliğiniz olması gerekmektedir. Üyeliğiniz var ise, üye olduğunuz işlem platformlarına ait Banka/Aracı Kurum listesinden HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'yi seçip işleminize devam edebilirsiniz.

HSBC'ye ait şifre ve kullanıcı adımı unuttum. Ne yapmalıyım?

HSBC şifre veya kullanıcı adınızı unutmanız durumunda, İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık kanallarında "Parolamı Unuttum" butonuna tıklayarak güncelleme yapabilirsiniz.

İşlem Platformlarına ait şifre ve kullanıcı adımı unuttum. Ne yapmalıyım?

İşlem platformlarına ait şifre ve/veya kullanıcı adınızı unutmanız durumunda ilgili firma ile temasa geçmenizi rica ederiz.